Róża angielska Heritage

Rosa Heritage
Heritage

Róża angielska Heritage, AUSblush, synonim: Roberta.
Krzyżówka: siewka x  Schneewittchen (Kordes, 1958)
Jedna z róż angielskich Davida Austina, wyhodowana w 1984 roku. Powtarza kwitnienie kilka razy od czerwca do mrozów.

Heritage

Krzaczasta lub pnąca do 2 m przy mniejszym cięciu. Liście wrażliwe na choroby, szczególnie podczas ciągłych opadów. Wymaga oprysków prewencyjnych i silnego cięcia aby wytworzyć młode, obficie kwitnące pędy. Posadziłam 3 szt. Jedną prowadzę przy łuku jako pnącą. Niestety słabiej kwitnie niż te prowadzone jako krzewy. W jej mocnym zapachu wyczuwam: woń owoców, goździki i miód! Przypomina zapach starych róż.Kolor płatków: porcelanowy, angielski róż, dobrze komponuję się z innymi kwiatami. Kwiaty zmienne, szczególnie podczas powtórnego kwitnienia (bardziej lub mniej pełne, mniejsze). Podczas deszczu płatki mogą się sklejać. Trwałość kwiatu 4-5 dni.

Heritage
Róża angielska Heritage
Róża angielska Heritage

Ogólnie wymagająca ale niezwykle piękna róża. Określana jako jedna z najładniejszych róż angielskich, choć nowsze odmiany są zdrowsze. Polecam na rabaty mieszane, żywopłot lub soliter na trawniku. Z płatków można robić przetwory! Strefa mrozoodporności 4-9. Na Dolnym Śląsku nie przemarza nawet w mroźne zimy.

Heritage
Heritage
Heritage

Heritage ciekawie komponuje się z bylinami w kolorze niebieskim i fioletowym. Na przykład dzwonek brzoskwiniolistny ładnie kontrastuje z delikatnym odcieniem różu naszej angielki:

Heritage i dzwonek brzoskwiniolistny
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: