Róża Heidetraum

Rosa Heidetraum

Heidetraum
Synonimy: Flower Carpet, Emera, Blooming Carpet, Emera Pavement, Pink Flower Carpet.
Krzyżówka: Immensee x Amanda.
Róża rabatowa/okrywowa, hodowca Noack 1989.
Gęsty, zdrowy krzew wysokości do 80 cm i szerokości 1m, polecany też na gorsze stanowiska, bardzo odporny na choroby i mróz. Dobrze znosi upał! Zaczyna kwitnąć w czerwcu i powtarza kwiatnienie przez cały sezon kwitnąc do samych mrozów. Jeszcze w listopadzie krzewy są obsypane kwiatami. Kwiaty mają kolor ciemny różowy, 15 płatków, wyrastają w pękach po 10-25 na pędzie. Lekko pachnie. Liście małe, błyszczące, bardzo zdrowe. Co kilka lat należy wiosną odmłodzić krzew poprzez wycięcie najstarszych pędów przy ziemi. Polecam tą odmianę, jako jedną z najlepszych okrywowych! Strefa mrozoodporności 4-9 USDA. Zimuje bez okrycia na zachodzie kraju.

Heidetraum

Pędy początkowo rosną w górę a z czasem pochylają się na boki. Krzewy są dośc gęste i ładnie zakrywają glebę. Idealnie sprawdza się na słonecznych przedogródkach! Zaleca się sadzić 3 szt/m2 lub co 50 cm w szpalerze. Kolce tej odmiany mocno haczą ubrania- uwaga na sadzenie przy miejscach zabaw dla dzieci.

Oceniam ją bardzo dobrze, powiedzmy 8 na 10 pkt. Zupełnie bezobsługowa, idealna dla „niedzielnych” ogrodników. Poza wiosenną dawką nawozu i kompostu nie wymaga opieki.

Rosa Heidetraum

To zdjęcie zrobione 2.listopada – jedna z najdłużej kwitnących róż!

Heidetraum 2.XI.2010

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: