Róża Fryderyk Chopin

Rosa Chopin
Chopin

Chopin
Synonim: Fryderyk Chopin. Róża wielkokwiatowa polskiego hodowcy ( S. Żyła ). Kwiaty białe z kremowym odcieniem, pachnące, bardzo duże o średnicy około 14 cm. Na pędzie wyrasta 3-5 żółtych pąków, zaokrąglonych u podstawy. Kwitnie całe lato do mrozów z małymi przerwami. Liście bardzo duże, matowe, lekko falowane, skórzaste i sztywne. W dobrych warunkach dorasta do 2 m wysokości, tworząc silny krzew. Pokrój wyprostowany, pędy sztywne i grube z dużymi kolcami. Podatna na ataki mączniaka prawdziwego podczas upałów. Dobra i trwała odmiana, którą polecam na tył rabaty ze względu na duże rozmiary.

Rosa Chopin
róża Chopin + Irga Zabella

Krzew ma pokrój wzniesiony, wyprostowany. Idealna na tył rabaty.

Chopin
Chopin

Cała rabata zasadzona odmianą Fryderyk Chopin w Rosarium Dortmund, Niemcy.

Róża Chopin

4 myśli w temacie “Róża Fryderyk Chopin

  1. To miłe, że róża Chopin gości także w Waszych ogrodach 🙂 Piękny, ogromny kwiat o upajającym zapachu! Nie przepadam za różami wielkokwiatowymi ale tej odmianie trudno się oprzeć. Warto znaleźć dla niej kawałek miejsca na rabacie. 🙂

  2. Jedyna prawda o tej róży – to fakt, że posiada piękny kwiat. Lecz niestety, kwitnie nie regularnie, krzew posiada mało liści – wygląda jakby był przerzedzony. Wysokość każdego z pędów stanowi zaskoczenie i do tego ta czarna plamistość. Po ostrej zimie czasami trzeb czekać 2 lata zanim się odbuduje. Trzeba jednak jej oddać,że to najbardziej popularna róża polskiego hodowcy profesora Żyły.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: