Róża Cinderella

Rosa Cinderella

Cinderella
Róża krzaczasta/parkowa powtarzająca z grupy Marchenrosen, hodowca: Kordes 2003.

Cinderella
Cinderella

Kwiat pełny rozetowy, mocno pachnący (owocowo, jabłkowo), w kolorze jasnego, pastelowego różu o średnicy około 10 cm. Kwitnie podobnie do róż historycznych, głównie w baldaszkach po 4-6 kwiatów. Odmiana bardzo zdrowa, odporna na choroby. Nie zauważyłam jeszcze ani plamki plamistości lub mączniaka. Osiąga wysokość około 1,5 m jako krzew lub 2 m jako pnąca forma Climbing.

Cinderella
Cinderella

Bajkowa róża o nostalgicznym uroku w stylu starych róż! W konkursach nowości różanych w Baden-Baden, Genewie i Rzymie została wyróżniona złotymi medalami. Jedna z ulubionych róż samego hodowcy Kordesa.

Cinderella

Rośnie u mnie trzeci rok. Posadzona po wschodniej stronie domu około 1 m od muru. Jest wciąż zdrowa i w tym roku urosła do około 2 m wysokości. Na razie ma tylko trzy długie pędy ale mam nadzieję, że z czasem zacznie się zagęszczać.  Pnącej róży zawsze trzeba dać czas minimum 3-4 lata na dobre zakorzenienie i rozbudowanie krzewu.

Cinderella
Cinderella

Kwiaty delikatnie zwieszają się co dodaje jej romantycznego uroku. Najlepiej wygląda na ażurowej kratce w pobliżu ławeczki. Może okazać się jedną z najbardziej urokliwych róż pnących o dużej odporności na choroby!

Rosa Cinderella
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: