Róża Constance Spry

Rosa Constance Spry

Constance Spry

Constance Spry
Synonimy: Constanze Spry, AUSfirst. Krzyżówka odmian: Belle Isis x Dainty Maid, ulubionych róż tego hodowcy. Pierwsza róża angielska wyhodowana w 1961r. przez Davida Austina, która dała początek całej nowej grupie róż angielskich. Pąki wyrastają obficie, po kilka w pękach, grube, kuliste, otwierają się powoli.

Costance Spry
Constance Spry

Kwiaty bardzo duże, pełne, w kolorze jasnego różu, silnie pachnace mirrą/piżmem. Średnica kwiatów ok. 10 cm. Krzew kwitnie niezwykle obficie około 4 tygodnie na przełomie maja i czerwca. Zakwita  jako jedna z pierwszych róż.  Rozrośnięty, oblepiony kwiatami krzew robi wielkie wrażenie roznosząc upojny zapach po ogrodzie.

Constance Spry
Constance Spry Climbing

Po kwitnieniu zawiązują sie duże pomarańczowe owoce, które pozostają na pędach przez zimę. Liście szarozielone, jasne, odporne na choroby. Constance Spry po kilku latach przybiera formę pnącą Climbing. Bardzo długie, do 3m, pędy idealnie nadają się do prowadzenia w formie pnącej na łuki, pergole i trejaże. Rosnąc osobno, np. na trawniku, utworzy duży, parkowy, rozłożysty krzew. Pokrój krzewu wzniesiony, przewieszający. Kwiaty mogą więdnąć w słońcu w bardzo upalne dni, dlatego lepiej wybrać dla niej miejsce lekko ocienione w godzinach południowych.

Constance Spry

Odmiana bardzo odporna na mróz. Strefa odporności 4-9 USDA. Podczas ostatniej mroźnej zimy 2009 i 2010 pędy wcale nie przemarzły. Mimo jednokrotnego kwitnienia polecam tą różę do każdego ogrodu.  Wdzięk i zapach kwiatów są niepowtarzalne! Kwitnący krzew naprawdę robi niesamowite wrażenie!!! Kto widział na żywo tą różę, wie o czym piszę. Zdjęcia nie oddają jej uroku. Constance Spry skutecznie zachęca do sadzenia róż jednokrotnie kwitnących!

Rosa Constance Spry
Rosa Constance Spry
Constance Spry + Moonlight (Kordes)
Constance Spry
Moonlight + Constance Spry
Etiude+ Moonlight + Constance Spry

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: