Róża mchowa Scarlet Moss

Róża Scarlet Moss – Ralph S. Moore 1988; miniaturka, róża mchowa; pochodzenie: Dortmund x [ Dortmund x { Little Darling x Ferdinand Pichard] x Fairy Moss}] x Dortmund x [Fairy Moss x GA822]

Scarlet Moss

Nieprzerwanie kwitnąca niska odmiana róży mchowej. Nadaje się idealnie do donic na patio oraz na przód rabaty. Pąki omszone, szpiczaste, osadzone po kilka na pędzie.

Scarlet Moss- pąki
Scarlet Moss- omszone pąki

Kwiaty ciemno-czerwone, bez zapachu, pełne lub półpełne z żółtymi pylnikami. Liście ciemne, błyszczące, skórzaste. Krzew sam naturalnie się zagęszcza i dorasta do 50 cm wysokości. Lekko podatny na mączniaka prawdziwego w czasie letnich upałów. Po ustabilizowaniu pogody dolegliwości szybko ustępują.

Jak widać po rodowodzie, Scarlet Moss ma w sobie dużo genów pochodzących od róży kordesii poprzez odmianę Dortmund. Stąd zapewne lśniące liście i długie kwitnienie przez cały sezon.

Scarlet Moss

Scarlet Moss rośnie u mnie drugi rok w dużej donicy. Krzew na własnych korzeniach wyhodowany z sadzonki pędowej, którą otrzymałam od koleżanki. Donica na zimę jest dołowana w gruncie. To wyjątkowo odporna na mróz i przede wszystkim niezwykle obficie i ciągle kwitnąca odmiana! Polecam gorąco!

Scarlet Moss

Reklama

4 myśli w temacie “Róża mchowa Scarlet Moss

  1. Piękna róża! Zachwycająco intensywna czerwień i aksamit płatków!
    Cieszę się, że miałam przywilej towarzyszyć jej wzrostowi 🙂
    To była namiastka własnego ogrodu!

  2. Śliczna i „skromna” – cudowne zestawienie. Gdzie można ją dostać, próbuję już od jakiegoś czasu – bez skutku 😦 . Pozdrawiam …i dziękuję za miłe i ekscytujące chwile spędzone na podziwianiu Twoich pięknych róż

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: