Róża Candlelight

Candlelight

Candlelight

Róża wielkokwiatowa powtarzająca, wyhodowana przez Hansa Jurgena Eversa w 1994, wprowadzona przez Rosen Tantau w 2001, należąca do grupy Nostalgie-Rosen / Róż Nostalgicznych.

Wyjątkowa róża o wspaniałym, silnym, klasycznym zapachu!

Kwiat duży o nostalgicznym wyglądzie, do 13 cm średnicy, pełny w kolorze ciepłej, złotej żółci. Zapach słodko-ziołowy.

Liście ciemne, lekko wrażliwe na choroby, wymagające lekkiej ochrony. Krzew rośnie silnie do wysokości około 1 m. Zalecane okrycie zimowe (kopczyk ziemny, jedlina, stroisz, słoma).  Idealna róża do wazonu. Odznaczona wieloma medalami i nagrodami.

Minął dopiero pierwszy sezon odkąd rośnie u mnie w ogrodzie. W to kapryśne lato nie chorowała i powtórzyła ładnie kwitnienie pod koniec lata. Jestem zachwycona przepieknym zapachem. Widać u niej też duży wigor i sporą odporność na choroby. Lekko skleja płatki podczas deszczowej pogody. Będzie ładnie wyglądać w grupie kilku krzewów. Jako dodatki polecam niebieskie tonacje : dzwonki, bodziszki i ostróżki oraz kawendę 🙂

Candlelight

One thought on “Róża Candlelight

  1. u mnie Candlelight również jest pierwszy sezon i bardzo milło mnie zaskoczyła, powtarzała kwitnienie i to dość obficie, kwiaty zdrowe a listki takie lśniące jakby ktoś ich lakierem pomalował no i zapach delikatny i bardzo przyjemny.
    w tym roku dostanie dodatki prawdopodobnie bodziszek lub lawenda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: