Róża angielska The Pilgrim

 

 

Pilgrim - pąki

Rosa The Pilgrim

Pilgrim
Synonimy: The Pilgrim, AUSwalker, Gartenarchitekt Gunther Schulze. Róża angielska Davida Austina. Wyjątkowy kwiat kremowo- żółty, pełny o rozetowo ułożonych płatkach, ciemniejszych im bliżej środka. Silnie pachnie. Pąki kuliste, ostro zakończone, na długich szypułkach. Kwiaty wyrastają po kilka w pęku na końcach pędów głównych i bocznych. Zakwita pod koniec maja i po przerwie powtarza kwitnienie do jesieni. W środku lata kwiaty bardziej otwarte, wypukłe, jak na zdjęciu poniżej.

The Pilgrim

Liście jasnozielone, zdrowe, lubiane przez skoczki różane. Pędy z małą ilością kolców – może rosnąć blisko miejsca zabaw dla dzieci. Pilgrim rośnie u mnie pod ścianą/płotem. Zasadniczo jest dużą różą krzaczastą do wysokości 1,5 m, pędy rosną prosto, ale pod ciężarem pełnych kwiatów przewieszają się na boki, drobna podpora jest wskazana. Przewieszone malowniczo w dół kwiaty przypominają róże Noisetta.

Na wschodzie kraju górna część pędów z pewnością podmarznie i róża utrzyma pokrój krzaczasty. Po łagodnej zimie, gdy końce pędów nie przemarzną, można potraktować ją jako niską pnącą i podwiązać do rusztowania/kratki. Co roku wycinam u podstawy jeden stary pęd aby odmłodzić krzew. Jak większość róż angielskich może rosnąć w lekkim półcieniu w godzinach popołudniowych- wystawa południowo-wschodnia wydaje się najodpowiedniejsza. Wg. mnie to jedna z ładniejszych róż Austina, o romantycznym uroku i pięknym zapachu.

Rosa The Pilgrim
Pilgrim
Pilgrim
Pilgrim

Nie wyobrażam sobie ogrodu różanego bez Pilgrima! Każdy z wielbicieli róż na pewno znajdzie choćby mały kącik aby posadzić tę wartościową i jakże uroczą odmianę.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: