Róża Queen Elizabeth

Queen Elizabeth

Queen Elizabeth
Synonimy: The Queen Elizabeth, Queen of England. Krzyżówka: Charlotte Armstrong x Floradora.

Hodowca Dr Walter E. Lammerts (USA, 1954). Róża ta została nazwana na cześć Królowej Angielskiej, Elżbiety II. Bardzo zdrowa i żywotna odmiana, o pastelowym, różowym kolorze i pełnych, zwiewnych, pachnących  kwiatach. Jest to pierwsza róża z gatunku Grandiflora. Pędy prawie całkowicie pozbawione kolców. Liście ciemne, błyszczące, duże i skórzaste. Wzrost krzewu  wyprostowany do 2m. Szerokość około 80 cm.

Queen Elizabeth
Queen Elizabeth

Powtarza kwitnienie z przerwami przez całe lato. Może rosnąć w miejscach półcienistych i z tyłu rabaty. Co 5-6 lat można ją odmłodzić, tnąc nisko nad ziemią wczesną wiosną. Wysoka odporność na mróz: strefa USDA 5b. Jest to wyjątkowo żywotna róża – rośnie tam, gdzie inne róże nie chcą rosnąć: w cieniu, pod drzewami i na piaszczystej ziemi.

Queen Elizabeth
Queen Elizabeth

Po trzech latach, w roku 1957 Dorothy S. Whisler uzyskała sport – wersję pnącą tej odmiany Queen Elizabeth Climbing o podobnych cechach formy pierwotnej i silnym wzroście ponad 4 metry. Zdjęcie poniżej mojego autorstwa z Rosarium Dortmund w Niemczech z sierpnia 2011 r.

Climbing Queen Elizabeth

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: