Róża Augusta Luise

Rosa Augusta Luise

Augusta Luise.

Róża wielkokwiatowa powtarzająca z grupy nostalgicznych – Nostalgie Rosen, hodowca Tantau 1999. Synonimy: Fox-Trot, Hayley Westenra, Rachel, TANgust.

Augusta Luise

Wyjątkowo piękna odmiana o pofalowanych płatkach w kolorze różu i moreli z dodatkiem nuty łososiowej. Kolor zmienia intensywność w zależności od pogody i stanowiska. Jesienią jest bardziej różowy. Kwiaty duże, bardzo pełne o średnicy 10-12 cm, zapach: słodki, owocowy, herbatni. Na pewno nie zostaną niezauważone!
Krzew ma pokrój krzaczasty, wyprostowany, rośnie umiarkowanie i osiaga wysokość ok.120 cm. Odmiana dość zdrowa, mało podatna na czarną plamistość. Odpowiedni efekt osiągniemy sadząc kilka sztuk w grupie. Pięknie prezentuje się też  jako pienna. Jedna z najlepszych odmian tego hodowcy.

Augusta Luise
Augusta Luise
Augusta Luise

Bardzo mnie cieszy fakt, że ta odmiana zdobywa coraz więcej zwolenników! 🙂

Dziękuję Pani Izie Kłopotowskiej za udostępnienie swoich zdjęć, które zamieszczam poniżej.

Reklama

5 myśli w temacie “Róża Augusta Luise

  1. Kupiłam wiosną tę piękność – już kwitnie, ale martwię się, jak Augusta znosi zimy. Znalazłam informację, że 6A. Czy nie będzie przemarzać na Podhalu?

    1. Podobnie jak inne róże wielkokwiatowe z pewnością potrzebuje solidnego kopczyka na zimę, nie tylko na Podhalu. Jest cięta nisko więc ewentualne podmarznięcia i tak się usuwa wiosną. Doświadczenie pokazuje, że nawet wrażliwsze odmiany dobrze zimują pod kopczykiem z ziemi. A nad nim jeszcze warstwa śniegu! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: