Aspirin-Rose

Aspirin-Rose / Tantau 1998
Aspirin-Rose / Tantau 1998

Aspirin-Rose– róża rabatowa z 1997 roku (hodowca Tantau 1998). Duże, pełne kwiaty bez zapachu, pojawiają się w licznych pękach na pędzie. Kwitnie obficie i ciągle powtarza kwitnienie kilkoma rzutami kwiatów. Płatki długo się utrzymują i same osypują po przekwitnięciu. Krzew jest gęsty o jasnozielonych liściach. Kwiaty w chłodniejszym klimacie nabierają różowego odcienia. Średnica kwiatów około 5-7 cm, wysokość krzewu 60-80cm.

Aspirin-Rose
Aspirin-Rose

Odmiana odznaczona ADR, zdrowa i odporna na mróz w naszym klimacie. Polecana do obsadzania rabat przy przejściach ze względu na ciągłe i obfite kwitnienie. Sprawdza się też w dużych pojemnikach na tarasach i patio. Warto posadzić 3-5 szt. w grupie. Posadziłam ją jesienią 2009 roku a już tego lata zachwyciła mnie pod każdym względem! Siła wzrostu, obfitość kwitnienia i zdrowe liście- czego chcieć więcej, może zapachu… 🙂

Aspirin-Rose
Aspirin-Rose

Poniżej całe poletko Aspirin-Rose w Rosarium Dortmund w Niemczech. W dużej grupie prezentowała się bardzo elegancko! Proszę zwrócić uwagę na zdrowe i lśniące liście oraz obfite kwitnienie w drugiej połowie lata (sierpień).

Aspirin-Rose
Aspirin-Rose VIII. 2011
Reklama

2 myśli w temacie “Aspirin-Rose

  1. Zachwycona jestem Aspiryn Rose, jest delikatna, kwitła praktycznie od czerwca do pazdziernika, kwiaty jasnoróżowe, porcelanowe po kilka sztuk na lodydze, wydzielają delikatny przyjemny zapach.

    Moja róża posadzona była w grudniu 2009 r. a już w czerwcu 2010 r. kwitła obficie co bardzo mnie zaskoczyło, nie czepiały się jej żadne choroby, liście i kwiaty zdrowe, jest niska i rozłożysta, mam dwie sztuki – sądzę, że w większych grupach powinna tworzyć śliczny delikatny dywan.

    1. Choć hodowca podaje brak zapachu u Aspirin-Rose to bardzo cieszy fakt, że zapachniała u ciebie! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: