Róża Red Eden Rose

Rosa Red Eden
Rosa Red Eden

Red Eden Rose

Hodowca Meilland 2002.
Kwiat piękny, duży, intensywnie czerwony (kolor wiśni), bardzo gęsto wypełniony płatkami. Pęki po 3-5 kwiatów, kwitnienie w czerwcu obfitsze a powtarzanie nieco słabsze w drugiej połowie lata. Przekwitające kwiaty warto obrywać aby poprawić estetykę krzewu.

Red Eden Rose

Piękny zapach: intensywny, owocowy. Pokrój krzaczasty do 1,2m wysokości i 60cm szerokości. W ciepłych regionach zachęcam do prowadzenią ją na formę pnącą, podobnie do Eden Rose 85. Pędy sztywne, nie pokładają się na boki.  Liście błyszczące, ciemnozielone. Bardzo silna i dość zdrowa róża o nostalgicznym uroku! Podczas deszczy może sklejać płatki. Przewiewne i ciepłe miejsce może okazać sie pomocne. Dla uzyskania szybkiego efektu można posadzić od razu 3 szt. co 40-50cm. Pojedynczy krzew trochę ginie pośród innych roślin. W południe zalecane lekkie ocienienie. Słońce przypala płatki w silnym upale!

Trzeba pamiętać, że Red Eden podobnie jak Eden Rose 85 powoli nabiera tempa wzrostu. Nastawmy się na to, że pierwsze 2-3 lata krzak będzie słabo kwitł i zużywał całą energię na głębokie zakorzenienie. Jeśli uzbroimy się w cierpliwość, Red Eden na pewno nam to wynagrodzi! Polecam na reprezentacyjne rabaty, różanki!

Red Eden
Red Eden
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: