Róża New Dawn

Rosa New Dawn
New Dawn

New Dawn
Synonimy: The New Dawn, Everblooming Dr W. Van Fleet. Sport Dr W. Van Fleet.
Hodowca: Dreer, Somerset Nursery 1930.

New Dawn

Róża pnąca wiotka, dorasta do 3-4m, w cieplejszym kilmacie do 6m. Kolor różowy – perłowy, płatki delikatne, charakterystycznie wywinięte na zewnątrz. Kwiaty pełne, lekko pachnące, średnicy do 7 cm, wyrastają po kilka w pęku. Liście jasnozielone, srednio odporne na choroby. Wymaga oprysków prewencyjnych. Wzrost bardzo silny, już pierwszego roku po posadzeniu wypuszcza pędy do 3m długości.

New Dawn

Dobrze znosi półcień lub tylko kilka godzin słońca dziennie. Wyjątkowo mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. Strefa mrozoodporności 4-10 USDA. Idealna na bramki i łuki, wiotkie pedy łatwo przywiązywać.

Rosa New Dawn
New Dawn

2 myśli w temacie “Róża New Dawn

  1. Idealna – delikatny perłowy, lawendowy kolor, zapach, bezproblemowa, obficie kwitnie, praktycznie przez całe lato do mrozów szczególnie przy bramce robi wrażenie.

  2. Doskonale przetrwała ( przykryta cała śniegiem )majowe przymrozki , które w moim rejonie spadły do -10st. (w 2011r). Mam nadzieję, że obecne temperatury równie dobrze zniesie (-31st). U mnie posadzona w towarzystwie berberysa czerwonego .Polecam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: