Róża Moonlight (Kordes)

Rosa Moonlight (Kordes)

Moonlight – Kordes’ Rose Moonlight
Róża pnąca Kordesa z grupy KletterMaxe z roku 2004. Kwiaty w kolorze cytrynowym, lekko ciemniejsze na brzegach płatków zewnętrznych, rozwijają się z czerwono nabiegłych pąków. Podczas przekwitania jaśnieją i różowieją. Pęki kwiatów po kilka sztuk, kwiaty pełne, bardzo duże o średnicy 12 cm, pachnące. Można ścinać je do bukietów. Kwiaty samoczyszczące, płatki same opadają po przekwitnięciu.

Moonlight / Kordes

Kwitnie w czerwcu bardzo obficie. Powtarza kwitnienie w drugiej połowie lata z mniejszą intensywnością ale ciągle aż do mrozów pojawia się trochę kwiatów. Jeśli nie obetniemy przekwitłych kwiatów zawiążą się ładne, kuliste owoce, które zdobią krzew w czasie zimy. Odmiana bardzo zdrowa i witalna. Proszę zwrócić uwagę na błyszczące, ciemne liście zupełnie wolne od chorób. Duża ilość pędów szkieletowych o przyroście rocznym około 2 m. Wysokość krzewu 2,5-3 m, szerokość około 1-2 m w zależności od prowadzenia. Mrozoodporność zadowalająca w klimacie zachodniej Polski. Będę wdzięczna za komentarze o jej wytrzymałości na pozostałym obszarze kraju.

Moonlight
Moonlight

Moonlight rośnie u mnie trzeci rok i sprawdza sie doskonale, nie choruje, osiągnęła już katalogową wysokość! Polecam ją na pergole, kratki, trejaże.

Rosa Moonlight (Kordes)
Moonlight (Kordes)- kwitnienie czerwiec

Odznaczona złotym medalem w Belfast w 2007 roku. Aż dziw bierze, że ta ,zdawałoby się, idealna „Kordeska” nie dobiegła w wyścigu po ADR.

Moonlight (Kordes)
Moonlight i Rosarium Uetersen

Poniżej kilka zdjęć rabaty z różami pnącymi w towarzystwie Moonlight (duży format otworzy się po kliknięciu na zdjęcie)

Reklama

3 myśli w temacie “Róża Moonlight (Kordes)

 1. Aniu, gdybyś miała dać tej róży (Moonlight) inną pnącą, do towarzystwa , o podobnej zdrowotności i powtarzającą kwitnienie – to jaka by to była ? Chcę kupić tę Kordeskę, ale może ładnie by z nia wyglądała jeszcze inna róża…

  Ewa

  1. Ewo, Moonlight rośnie dość gęsto i w dwa, trzy sezony pokryje kratkę lub inną podporę 2/2m. Idealny byłby dla niej długokwitnący, niebiesko-fioletowy powojnik (np. Gipsy Queen). Ale jeśli masz dużo miejsca można też dosadzić inną pnącą w odległości 1m. Podobne pod każdym względem to Golden Gate lub Aloha, również hodowli Kordesa. Jeśli wolisz kontrastujące kolorem, polecam: Lagunę (ciemny róż) lub Perennial Blue (fioletowy, powtarzający rambler).
   Ewa

 2. Dziękuję Ewciu – ten powojnik to świetny pomysł 🙂 nie sądziłam , że Monn jest taka szybka- zamówiłam juz dwa krzaczki i dodatkowo Alohę (chyba czytałam w Twoich myslach ;)… ale chyba dosadzę jej jednak ten powojnik 🙂

  I sorki Ewuś, że zmieniłam Ci imie… byłam też na blogu u Ani i mi sie blogi pomieszały. :))))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: