Róża Eden Rose 85

Rosa Eden Rose 85

Eden Rose 85 (Pierre de Ronsard), hodowca Meilland 1985.

Krzaczasta lub pnąca, wysokość 1,5m-2m, syn. Eden Climber, MEIviolin, Pierre de Ronsard, Pierre de Ronsard Grimpant.

Krzyżówka: (Danse des Sylphes × Händel) x Pink Wonder Cl.

Eden Rose 85 i Rosarium Uetersen

Pąki kuliste, grube, otwierają się powoli w duży kwiat. Kwiaty kremowe, zewnątrz lekko różowe, z ciemniejszymi płatkami im bliżej środka. Przepiękny i niepowtarzalny, trudno pomylić go z inną odmianą. Bardzo mocno wypełniony płatkami, w stylu starych róż, lekko pachnie.

Eden Rose 85
Eden Rose 85

Liście błyszczące, ciemnozielone. Zwykle powtarza kwitnienie końcem lata choć bywają sezony bez powtórnego kwitnienia kosztem wzrostu pedów. Krzew początkowo rośnie sztywno w górę ale z czasem przewiesza się na boki.

Eden Rose 85

W cieplejszych rejonach zachodniej Polski można pokusić się o prowadzenie jej jako pnący climber. Ogólnie wytrzymała róża, zdrowa i mrozoodporna. Mroźną zimę 2009/2010 zniosła bardzo dobrze, pedy nie zmarzły. Zimą 2010/2011 straciła 1/3 pędów ale zachowała wysoki wzrost do 2 m. Polecam, jako soliter lub nie ciętą niską pnąca. Wymaga bardzo ciepłego, osłoniętego miejsca jednak z dala od gorącego, południowego muru gdzie mogą atakować ją przędziorki. Dość powoli rośnie po posadzeniu, potrzebuje 3-4 lat na utworzenie ładnego krzewu. To wyjątkowa róża, która powinna zająć honorowe miejsce w ogrodzie!

Eden Rose 85
Eden Rose 85

Cięcie wczesną wiosną pędów bocznych na 3-5 oczek. Pędy główne przywiązywać poziomo do podpory co spowoduje kwitnienie na całej ich długości. Z roślin towarzyszących polecam: dzwonki brzoskwiniolistne, ostróżki, gipsówkę i lilie wcześnie kwitnące.

Rosa Eden Rose 85
Eden Rose 85
Eden Rose 85
Eden Rose 85
Eden Rose 85
Eden Rose 85

Przykładowe połączenia na rabaty: Róża Eden Rose, ostróżki (Delphinium), Lilie białe (Lilium candidum), naparstnice (Digitalis), róża Rosarium Uetersen (różowa).

Eden Rose, Mixed Border,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: